2.4 milyar TL’lik mücadele! Ünlü iş adamı eski eşinden geri aldı!

  • 3 Months ago
  • 0

Dubai’deki Temyiz Mahkemesi, İngiliz mahkemesinin gemiye el konulması kararını bozdu. İngiliz mahkemesi, 2017’deki boşanma davasında 1.4 milyar dolar serveti olduğu anlatilan Ahmedov’un, karısı Tatiana Ahmedova’ya 600 milyon dolar ödemesine karar vermişti. Ancak, Dubai’deki mahkeme, bu kararın Dubai’de uygulanamayacağına hükmetti.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre avukatı, Ahmedov’un karara çok sevindiğini ama şaşırmadığını söyledi. Tatiana Akhmedova’nın avukatları ise Dubai mahkemeleri nezdindeki girişimlerinin ayni ritimde devam edeceğini, İngiltere mahkemelerinden Bir gün evvel tertemiz tek önlem kararı çıkarttıklarını açıkladı.

Farkhad Akhmedov.

Ahmedov, karısıyla 2000 seneninde boşandıklarını söylemişti. ama iki sene evvelki davada, hakim bununla alakalı tek delil bulunmadığına ve boşanma vesikalarının sahte olduğuna hükmetti.

Tatiana Akhmedova.

Mahkeme, Ahmedov’un yakit ve doğal gaz ticaretinden ele geçirdiği anlatilan servetinin paylaşılabilmesi amaciyla esya varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Rusya öncüsü Vladimir Putin’e yakın tek iş adamı denilen Ahmedov, Luna isimli yatını Rus milyarder Roman Abramovic’ten satın almıştı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir