ABD basınından çarpıcı iddia: Trump Türkiye için harekete geçti!

  • 7 Months ago
  • 0

Amerikan Washington Post gazetesinde bulunan ve toplantı organizasyonunda bulunan iki yetkiliye dayandırılan haberde, büyük olasılık müzakerenin salı bugünü mahalli saatle 16.00’da yapılmasının planlandığı ifade edildi. Haberde, toplantı davetiyesinin tek kopyasına da ulaşıldığı, davetiyede “Başkan Donald Trump adına… Türkiye hakkında” ibaresinin yazılı olduğu belirtildi.

“NE YAPABİLECEĞİMİZE BAKIYORUZ”

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Trump, ülkemiz ile alakalı Bir gün evvel yaptığı nihayet açıklamasında, Barack Obama yönetiminin ülkemiz ile alakalı hatalarına vurgu yaparak, şu ifadeleri kullanmıştı: “Birçok bakımdan çok güç tek durum. ülkemiz bağlamında evvelki yönetim çok hatri sayilir büyüklükte yanlislar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) bunun için bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Daha (kararımızı) açıklamadık.”

YAPTIRIM sualine cevap VERMİŞTİ

Trump, bu açıklamasından kısa süre evvel de “Türkiye’ye yaptırım getirecek misiniz?” şeklindeki tek soruya, “Hayır. Şu anda bunun için bakmıyoruz.” Cevabını vermişti. ak Saray ve Pentagon’dan yapılan açıklamalarda, S-400’lerden dolayı Türkiye’nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı, bununla birlikte ABD’nin ülkemiz ile stratejik ilişkisine hali hazırda çok kıymet verdiği kaydedilmişti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir