Akpınar’dan döviz kriziyle ilgili aldığı örnek karar

  • 3 Months ago
  • 0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, yasamsal medya hesabından yaptığı açıklamada, GAÜ’nün hizmetlerinin karşılanması amaciyla elinde tuttuğu lojman ve benzeyen mekanlara dövizle tediye yapmayacağını kaydederek, acilen Türk Lirası’na geçilmesi gerektiğini vurguladı.

“Dövizin yarattığı krizin etkilerini engellemek amaciyla bunun benzeri tek karar aldık”

GAÜ’nün hizmetlerinin karşılanması amaciyla elinde tuttuğu lojman ve benzeyen mekanlara artık dövizle tediye yapmayacağını açıklama eden Akpınar, esya sahiplerine de “Kimse benden bunun benzeri tek şey istek etmesin” diyerek, kibarca “isteyen yargıya gitsin” iletinini verdi. İşyeri kiralarının dövizle ödendiği ülkemizde, acilen Türk Lirası verilerek kiraya geçilmediği takdirde, bunun yurttaş amaciyla pahalılık, yatırımcı amaciyla ise iflas olduğu defaatle uzmanlarca da dile getirildi” diyerek ikazlarda bulundu.

Akpınar’ın paylaşımı

“Bugün itibari ile dövizle bünyemizde tuttuğumuz lojman ve benzeyen mekanların kirasını Lira ile sabitlemiş olduğumuz kurdan ödemeye ayni ritimde devam edeceğiz .  ters talepler karşılıksız bırakılacaktır.
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir