Ali Koç’tan önemli açıklamalar

  • 2 Months ago
  • 0

Koç Holding yönetim heyeti reis Vekili Ali Koç, ülkemiz kalite Derneği’nin (KalDer) düzen ettiği 28. kalite Kongresi kapsamında açıklamalarda bulundu. Koç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Dünya genelinde nihayet 10 senedir insan hakları ve siyasi özgürlüklerde gerileme var.

Demokrasi niceliği değil niteliği ile alakalı. Demokrasinin standartları Giderek değişiyor. 1974’te Portekiz devrimi öncesi hayat ülkelerinin yüzde 30’u seçenek yapıyordu. ani çok kaide dışı dış hepsi batı demokrasileri, biz de o istisnaların içindeyiz. 2006 itibarıyla ülkelerin yüzde 60’ında demokrasi vardı.

Üçüncü dalganın enerjisini tek 10 senedir yitirdiğini dile getirmek doğru.  Fukuyama’nın tarihi sonu tezini hatırlayalım. Artık ideolojik münakaşa olmayacağını varsayıyordu. Çok insan bu öngörüye katılıyordu.

Farklı olana hoşgörünün azaldığı tek politika düzeni karşımıza çıktı. umut insanın yakıtıdır. ahenk gösteren ücret alanda kalkınma olmazsa olmaz. Ulusların Düşüşü kitabında olduğu benzeri toplumdaki dogruluk taleplerini dışlamayan devletler uzunca vadede iyi tek ahenk gösteren ücret performans sergilemişlerdir. Bu tespitler bu erken de geçerli. düzen etme çerçevesinin rasyonel olduğu, dogruluk aramanın müessesesel sigortaları var olan ülkeler beynelmilel kapital amaciyla öne çıkıyor.

ULUSLARIN DÜŞÜŞÜ
Ulusların Düşüşü kitabında, tarih süresince ulusların, özellikle de birbirine benzeyen ulusların ahenk gösteren ücret ve siyasi gelişmeleri arasında neden hatri sayilir büyüklükte farklılıklar olduğuna değin tek münakaşa yürütülüyor. Yazarlar kısaca

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir