Avcı: Harika gidiyoruz

  • 3 Months ago
  • 0

Son günlerde İsiminin sıkça Beşiktaş ile anılmasıyla alakalı konuşan Medipol Başakşehir teknik patronu Abdullah Avcı, “Bu, takim ve ekip olarak çok iyi şeyler yaptığımızın göstergesidir. 5 senelik mukavelem var. Burası benim evim, ailem. Onun dışında bununla alakalı tek şey dile getirmek doğru değil” dedi.
Medipol Başakşehir teknik patronu Abdullah Avcı, Süper Lig’in 27. haftasında sahalarında Atiker Konyaspor ile oynayacakları karşılaşmanın hazırlıkları kapsamında yapılan idman öncesi medya mensuplarına açıklamalarda bulundu. A ulusal Futbol Takımı’nı kutlama ederek sözlerine başlayan Avcı, “Milli Takımımızı kutlama edelim. Şenol hoca, ekibini, oyuncuları ve gönderdiğimiz oyuncular… İyi tek başlangıç, umarım devamı gelir. ulusal takımlar tarihinin en mühim başarısına sahip Şenol hocaya bu yolda destek olmak ve oyuncu sayısını arttırmak en esas ihtiyacımız” ifadelerini kullandı.

“KAZANARAK ayni ritimde devam ETMEK İSTİYORUZ”
Lige verilen üç haftalık arayı en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyleyen Abdullah Avcı, “Seçimlerden dolayı onuncu hafta da mücadele yok. Biz de bu arayı ligin sonu gelirken 8 haftalık süreçte hemide dinlenerek hemide mevcudu koruyup tekrar enerji depolayarak, hafta içi çalışıp hafta sonu 2’şer, 3’er vakit desturlar yaparak geçiriyoruz, fiziki eksiklikleri tamamlayarak geçiriyoruz. Sakatlıktan çıkan oyuncuların tekrar takım antrenmanlarının dahil kismina girmesi amaciyla ve tekrar toparlanma yerine iyi tek süreç. Bunu da iyi değerlendiriyoruz. ulusal Takım’da var olan arkadaşlarımıza da destur verdik. Konya maçının haftası Başka bir deyişle tek sonraki hafta başı itibarıyla takımımızın yüzde 95’i bizimle birlikte olacak. Her mücadele zor, hiçbir mücadele basit değil. mücadele öncesindeki hazırlıklarımız hemide zihinsel ayni vakitte da taktiksel olarak tek sonraki haftadan bu yana dahada çok yoğunlaşacak. Düşüneceğiz, çalışacağız ve var farkı da açarak ayni ritimde devam etmek istiyoruz. Kazanarak ayni ritimde devam etmek istiyoruz. En azından cebimiz dolu. Kazandıktan ardindan 7 maçımız kalacak. tek sonrasına bakacağız. Umarım bu asama bizim amaciyla iyi işleyecek” şeklinde konuştu.

“İRFAN CAN PAZARTESİ TAKIMLA BİRLİKTE OLACAK”
Sakat oyuncuların nihayet vaziyetiyle alakalı de izahlar yapan teknik patron Avcı, şunları söyledi:
“Epureanu iki haftadır bizimle değil. Önümüzdeki hafta olma olasiligi var. İrfan Can da net tek şekilde pazartesi takımla birlikte olacak. Şimdi fizyoterapistlerle çalışıyor. eğer tek aksilik olmazsa Konyaspor maçında takımla birlikte olacak. Clichy döndü, Kayseri mücadeleninden evvelki nihayet antrenmanı Zati takımla birlikte yaptı. Clichy çok ekstra da çalışan tek oyuncu. Özel tek profesyonel. Demba Ba da takımla birlikte çalışmaya başladı.”
Fedor Kudryashov ile Clichy arasındaki takim formasi rekabetinin de elini güçlendirdiğini ifade eden Abdullah Avcı, “Rakibe göre, performansa göre belirleyeceğiz. Burada tek bir amaç var, artık kimin oynadığı değil mücadelesi nasıl kazandığımız önemli. Clichy çok hususi ve oyun kalitemizi arttıran tek oyuncu, Fedor’un da hemide bek hemide stoper oynama nitelikleri var. Onu hafta sonuna doğru değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

“HARİKA GİDİYORUZ, ÇOK ÖZGÜVENLİYİZ”
Şampiyonluk yolunda en yakın rakipleri Galatasaray ile aralarındaki 6 puanlık farkı da değerlendiren Avcı, “Çok dolu tek cep. 8 maç, 6 nokta öndeyiz ve bunu aşmak istiyoruz. ocakta ayında başlarken de 6 puandı, Mart ayı bitti Nisan ayında ayni ritimde devam ediyoruz 6 puanla ayni ritimde devam ediyor. mükemmel gidiyoruz, çok özgüvenliyiz. mükemmel mücadeleler oynuyoruz ve oyun kalitemiz yüksek. benim düsünceme göre çok iyi tek nokta farkı ayni ritimde devam ediyor” dedi.

“MAHMUT ÜLKE ADINA ÇOK DEĞERLİ BİR OYUNCU”
A ulusal Takım’ın Arnavutluk ve Moldova maçlarının ekibinde bulunan Başakşehirli futbolcuların evvel 11’de oynamasıyla alakalı de konuşan deneyimli çalıştırıcı, “İrfan sakatlanmasaydı belki de dört olacaktı. Yüzde 40’ına tekabül ediyor. Bu bizim amaciyla çok kıymetli tek şey. ulusal Takım’a hizmet oyuncu sayısını arttırmakla alakalı. Performanslar nihayet derece iyi. Kalede kalecimiz oynadı. Gol yemeden ve oyunu ayağıyla oynayarak yaptı. Kaptanla alakalı tek şey söylememe neden yok herhalde. 19 ıslak başka tek hikaye, 39 ıslak tekrar A ulusal Takım. Bir gün evvel akşam Şenol hocayla beraberdik. O da nihayet derece hoşnut olduğunu söyledi. Umarım bunun benzeri bırakana civarindan ayni ritimde devam eder. Mahmut da altyapımızdan gelmiş tek oyuncu. ulusal Takımların bütün kademelerinde oynadı. Belki Bir takım oyuncuların değerleri çok geç ayrım ediliyor. O da memleket futbolu yerine çok kıymetli tek oyuncu” diye konuştu.

“5 SENELİK MUKAVELEM VAR”
Adının Beşiktaş ile anılması ve sezon nihayetinde siyah-beyazlı kulübe gideceği istikametinde çıkan haberlere de değinen Abdullah Avcı, şunları söyledi:
“Kulüp ve ekip olarak çok iyi şeyler yaptığımızın göstergesidir bu. elbette mutluluk dolu olmak veren tek şey. Ama şu vakit tek hedefimiz Başakşehir Futbol Kulübü’nün şampiyon olabilmesi, oyun model olabilmesi. Sahanın içinin ve dışının nasıl yapıldığıyla alakalı misal olmasını temenni ediyoruz. 5 senelik mukavelem var. Burası benim evim, ailem. Onun dışında bununla alakalı tek şey dile getirmek doğru değil.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir