Avrupa kara kışa teslim: Çok sayıda ölü ve kayıp var

  • 11 Months ago
  • 0
Küresel ısınmayla birlikte iklimlerin aşırı seviyelere çıkması Hayatı menfi etkiliyor… Bunun nihayet örneği de Avrupa’da yaşanıyor. Avrupa’da aşırı soğuklar sebebinden bu güne civarindan asgari 16 kişi hayatını yitirdi. Komşuda sema sıcaklığı yoksun 23 dereceye inerken Avusturya’da çok sayıda kişi kayboldu.

Aşırı soğuklar Avrupa’yı tesiri altına aldı. Kıtanın birçok kentinde kar ve dondurucu soğuklar Hayatı Sanki nüzul etti. Yunanistan’da sema sıcaklığı -23 dereceye inerken tek kişi hayatını yitirdi iki kişi de kayboldu. başşehir Atina başta olmak üzere Bir hayli tarihi noktalarında uzunca tek aradan ardindan evvel kez kar yağdı. Kış turizminin uğrak noktası Alpler’de de hatri sayilir büyüklükte tek panik yaşanıyor.

Yetkililer dorukta kayak ve tatil uygulamak isteyenleri uyarırken, uzunca tek aradan ardindan kar kalınlığı üç metreye çıktı. Avusturya’da kayak yapan 28 ve 23 yaşında olan iki kişi kaybolurken, güvenlik güçleri arama kurtarma çalışmasına başladı. görevliler hususi eğitimli 40 köpek ile arama kurtarma çalışmasının ayni ritimde devam ettiğini duyurdu. Avusturya’nın önde gelen kentlerinden Salzburg’da da tek kişinin aşırı soğuklardan can verdiği belirtildi. Almanya-Avusturya hududunda ise 20 yaşında olan tek kadının Teisenberg Dağı’nda çığ altında kaldığı belirtildi.

Çok sayıda insan yolda kaldı.

Çok sayıda insan yolda kaldı.

NORVEÇ’TE dört KİŞİ ÖLDÜ

Almanya’nın Bavyera kisminda 44 yaşında olan tek kayakçı hayatını yitirdi. Avusturya polisi, 16 yaşında olan tek Avustralyalının ailesiyle kayak yaparken çığ altında kaldığını söyledi. Slovakya’da da 37 yaşında olan bir Slovak yurttaşı Mala Fatra Dağları’nda çığ altında kaldı.

Almanya'da karları temizlemek amaciyla devreye askerler girdi.

Almanya’da karları temizlemek amaciyla devreye askerler girdi.

Avrupa’nın kuzeyindeki Norveç’in turistik bölgelerinden Trömsö’de ise 29 yaşında olan tek İsveç yurttaşı ile üç Finlandiya yurttaşı hayatını yitirdi.

Öte istikametten çok sayıda tayyare ve demir yolu seferi iptal edildi. Almanya ve Avusturya’da çok sayıda uçuş iptal edilirken Yalnızca Münih Havaalanı’nda 120 tayyare iptal edildi veyahut gecikme yaptı. Alman görevliler uçuşların tek sonraki günlerde de etkileneceğini açıkladı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir