Aynes Gıda konkordato ilan etti!

  • 1 year ago
  • 0
Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Aynes Gıda, konkordato istek etti. İki sene evvel TMSF bünyesine geçen Aynes Gıda, geçen ay, mahkeme kararı ile Daha önceki sahiplerine devredilmişti. bu erken Denizli 2. Ağır karar Mahkemesi, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üstüne Aynes AŞ’ye tekrar kayyum atanmasına karar verdi.

Denizli’de etkinlik gösteren Aynes besin endüstri Ticaret AŞ ile alakalı verilen kayyum kararının kaldırılmasına yapılan itiraz, mahkeme tarafından onay edilerek şirkete tekrar kayyum atanması kararlaştırıldı. Öte istikametten 10 Aralık’ta kayyumun kaldırılması kararı sonrası 14 Aralık’ta göreve gelen idarenin şirketle alakalı konkordato işlemi başlattığı, belli tek süre önlem kararına ait bildirimi de Bir gün evvel Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı alana çıktı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’ye aza olmak suçundan haklarında dava açılan sanıklardan Aynes şirketinin Daha önceki yöneticisi N.S’nin yaptığı müracaat üstüne Denizli 2. Ağır karar Mahkemesi’nin verdiği kayyumun kaldırılması kararına itiraz etti.

Başsavcılığın yaptığı itirazda kayyumun kaldırılması sonrası iş başına gelen idarenin evvel vakit Gürcistan’a 100 bin Lira tasima etmek amaciyla teşebbüste bulunduğuna işaret edildi. İtiraz üstüne mahkeme, Aynes AŞ’ye tekrar kayyum atanmasını kararlaştırdı.

Şirketin tekrar kayyuma devredilmesi sonrası tek kayyum heyeti oluşturulduğu öğrenildi.

KAYYUM KARARI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı tahkikat çerçevesinde FETÖ’ye aza olmak suçundan haklarında dava açılan ve yargılamaları Denizli 2. Ağır karar Mahkemesinde süre gelen 21 maznun arasında bulunan Aynes şirketinin Daha önceki yöneticisi N.S, Aynes ile umman Yatırım İnşaat Taahhüt endüstri ve Ticaret AŞ üzerindeki kayyum kararının kaldırılması amaciyla mahkemeye başvurmuş, mahkeme, 10 Aralık’ta Aynes besin AŞ üzerindeki kayyum kararının kaldırılması istegini onay etmiş, başka şirketle alakalı başvuruyu reddetmişti.

500 SANAYİ KURULUŞU LİSTESİNDE 164. SIRADA

Süt ve süt ürünleri sektöründe etkinlik gösteren Aynes Gıda, 625 milyon liralık cirosu ile Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte 500 endüstri kuruluşu listesinde 164’üncü sırada yer alıyor.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir