Beşinci nesil Opel Combo

  • 2 Years ago
  • 0
Eylül 2018’deki tanıtımının derhal peşinden piyasaya sunulması beklenen Combo, sahip olduğu tertemiz kuşak teknolojileri ve kullanışlılığıyla rakiplerinden ayrılacağa benziyor.

Dünya prömiyerinin 19 Eylül 2018’de Hannover’da yapılmasının derhal peşinden Avrupa’da pazara sunulacak tertemiz Combo’nun 4.40 metrelik kısa çesidi ve 4.75 metrelik uzunca çesidi bulunacak. Her iki modelde de çift sıralı yer seçeneği bulunacak. Araç, 4.4 m3’lük taşıma alanı, 1.000 kg’lık taşıma kapasitesi ve 3.440 mm’lik taşıma uzunluğuyla sınıfının en iddialıları arasında yer alacak.

opel-combo-503403-kopya

Yeni Combo’nun yükleme konusundaki tek başka avantajı ise 557 milimetre yüksekliğindeki yükleme eşiği. Ticaretle uğraşan çoğu kişi amaciyla ağırbaşlı önem taşıyan avro paletler de kolayca araca yükleme yapılabilecek. Kısa versiyon Combo dahi iki paleti kolayca taşıma kapasitesine sahip.

opel-combo-503405-kopya

Opsiyonel olarak alınabilen açılır tavan sayesinde tahta levhalar benzeri çok uzunca yükler de kolaylıkla taşınabiliyor. Motor çalıştırıldığında aracın aşırı yüklenip yüklenmediğini denetim eden sensör tertemiz Combo ile segmentinde tek bir tertemiz kalite olarak sunulacak. Sürücü arzu ederse tek tuşa basarak yük vaziyetini manuel olarak da denetim edebilecek. Sistem, yük sınırının yüzde 80’ine ulaşıldıysa ak ışıkla sürücüyü uyarıyor. Yük sınırı aşıldığında ise ikaz ışığı turuncuya dönüyor.

opel-combo-503410-kopya

Aracın sahip olduğu teknolojilere bakarsak tertemiz Combo sürüşü, manevra yapması, yük veyahut kişileri taşımayı kolaylaştıran 19 adete varan sürüş destek ve konfor özelliğine sahip. Bu özellikler arasında öne çıkan opsiyonel olarak sunulan devamlı çalışan art görüş kamerası, dijital tek dikiz aynası benzeri çalışıyor. Hafif ticari araç kullananlar, özellikle araç tam yüklü iken dikiz aynasından faydalanmanın zorluğunu bilirler. Bu benzeri vaziyetlerde aracı taraf aynalardan kullanarak sürmek gerekir. tertemiz Opel Combo’da ise 8 inçlik bilgi-eğlence ekranından devamlı olarak aracın art tarafında var olan alan gösteriliyor. art viteste ise yönlendirme çizgileri çıkarak manevra desteği veriyor. Ayrı olarak yolcu tarafındaki taraf aynada da tek kamera mevcut. Bu kamera sayesinde Combo’da kör nokta bulunmuyor.

opel-combo-503413-kopya

Çalışma alanları çamur, kum veyahut kar içinde var olan profesyoneller önden çekişli Combo’larını Opel müşterilerinin Grandland X’ten tanıdığı IntelliGrip antipatinaj sistemi ve “iş alanı” ayarları ile alabilecekler. Bu ayarlarda tertemiz Combo 30 milimetre dahada yükseliyor ve dahada geniş lastik boyutlarına kavuşuyor. Opel’in tertemiz hafif ticarisinde sunulacak başka güvenlik nitelikleri arasında şunlar bulunuyor:

opel-combo-503417-kopya

Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma ikaz Sistemi
Opel Eye Ön Kamera Sistemi
Otomatik Cruise Control
Akıllı Hız Adaptasyonu
Sürücü Yorgunluk tespit Sistemi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir