Çöp konteynerlerinden topladığı ekmeklerle karnını doyuruyor

  • 11 Months ago
  • 0

60 yaşında olan Mustafa Akbulut, Beydağı Mahallesi’nde tek odalı tek hanede yasama tutunmaya çalışıyor. tek gözü görmeyen Akbulut’u yıllar evvel çocukları ve eşi terk etmiş. Kışın dondurucu soğukta bahçelerden topladığı odunları yakarak ısınmaya çalışan, çöp konteynerlerinden topladığı ekmeklerle karnını doyuran Akbulut, kendisine uzanacak tek yardım eli bekliyor.

Herhangi tek geliri olmayan Mustafa Akbulut, “Çöplerden gidip odun filan bulup getirip sobada yakıyorum. Yakacak tek şeyim de yok. Gelirim yok 60 yaşındayım. tek sigortam tek işim yok tek yeşil kartım var. Yetkililerden tek yardım istiyorum. 20 liralık tek geçimim dahi olmuyor. Kömürüm ve odunum yok. küçük tefek kırıp yollardan toplayıp getiriyorum. Çöplerden toplarken yurttaslar gelip ‘Sana yardım eden yok mu, sen buralardan ekmek mi topluyorsun’ diyorlar. bendeniz Allah rızası amaciyla istiyorum ki bana biri yardım etsinler. Elektriğim de yok, çöpten bulduğum gaz lambası ile aydınlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Eşi ve çocukları Parasal imkansızlıktan dolayı terk etmiş

Eşinin ve çocuklarının Parasal imkansızlıktan dolayı kendisini terk ettiğini belirten Akbulut, “Çocuklarımı bendeniz barındıramadım Yalnızca tek odam var onları annesi aldı götürdü. bendeniz gidemedim burada kaldım. Çocuklarımı bendeniz nasıl geçindirebilirdim ki üç adet çocuğum vardı onlar da gitti” diye konuştu.
Çaresiz erkek yetkililere ve hayırsever vatandaşlara seslenerek, kendisine yardım eli uzatılmasını istedi. Bahadır

Aytekin – Selçuk Dönmez

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir