Genç Kadın, Koruyucu Aileye Saldırdı, Tutuklanınca da Kadın Polise Kafa Atıp Burnunu Kırdı

  • 6 Months ago
  • 0

Olay, KKTC Lefkoşa’ya bağlı Gönyeli’de alana geldi. 30 Kasım tarihinde saat 12.30 sıralarında Tuğba Tiken’in 15 aylık çocuğunu anne haklarını yasamsal Hizmetler Dairesi’ne devretmesine karşın yasal hakkı olmaksızın savunucu aile var olan N.D.’nin evine gitti. Çocuğu izinsiz aldığı sırada kendisini uyaran N.D.’yi yaralama eden Tiken, aynı vakit yakalandı.

ÇOCUK KAÇIRMA SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Tiken, Lefkoşa zabita Müdürlüğü’nde hücre görevlisi var olan kadın zabita memurunun gözlerinin tam ortaasına baş atıp, kırdı.

“Mülke tecavüz”, “darp”, “yasal varisi olmadan bebek kaçırmak” ve “vahim zarar” suçlamalarıyla tutuklanan kuşkulu Tuğba Tiken, bu vakit Lefkoşa talihsiz kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“5 KİŞİ BENİ DARBETTİ”

Mahkemede laf alan kuşkulu Tiken, polise vurduğunu onay ettiğini söyleyerek, “Rapor sunsunlar. Yavaş vurdum. Beş kişi beni yaralama etti. bendeniz yurtta büyüdüm, çocuğum da yurtta büyüsün istemiyorum. Çocuğun vekaletini aldılar. Kağıdı okumadan imzaladım” dedi.

zabita memuru Necip Taşlı ise uyuşturucu suçundan cezaevinde var olan zanlının, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan kullanarak 30 Kasım’da tahliye olduğunu ve cezaevinden çıktığı vakit mevzubahis suçları işlediğine dikkat çekti. Taşlı, Ayrı olarak zanlının yasamsal paylaşım sitesinde çocuğunu İngiltere’ye kaçıracağı istikametinde paylaşımda bulunduğuna değindi. Taşlı, zanlının yakalanmis yargılanmasını istek etti. Mahkeme zanlının davalarında hazır olmasını sağlamak emeliyle 15 bugünü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz yakalanmis kalmasına buyruk verdi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir