Google Reklamlarının 8 Hassas Noktası

  • Mustafa
  • 3 Months ago
  • 0

Günümüzde sosyal medya ağları üzerinden yapılan reklamlarda en iyi başarıyı elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Google Adwords Online pazarlama işlerinizi planlarken, sizlere sunacağı kolaylıklardan faydalanmanız oldukça işinize yarayacaktır. Özellikle ticari web sitelerinizin ürün satışı noktasında çok iyi bir trafik çekme yoğunluğuna ulaşmasını sağlayacaktır. Bu reklam ilk başlarda size biraz pahalı gibi gelse de sonrasında yapmış olacağınız satışlar neticesinde bu yatırımın karşılığını oldukça fazlasıyla göreceksiniz.

Bu yazımızda sizlere Google Adwords reklamlarında dikkat etmeniz gereken 8 önemi noktada bahsedeceğiz. Bu noktaların neler olduğu ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

1-) Uygun Bir Bütçe Belirleyin

Öncelikle kendi ekonominize uygun bir plan bütçesi hazırlamalısınız. Çünkü pazarlama ekibi sizlere ilk olarak Google reklamları için Adwords kampanyalarına ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği olacaktır. Google Adwords ile hesabınıza en uygun bütçeyi belirler ve böylece ne eksik ne de fazla bir para harcamış olursunuz. Böylece yatırımlarınızın sizlere geri dönüşü çok daha karlı olmaktadır. Adwords kuralların oldukça esnek olduğu bir uygulama olup, işletmenizin gereksinimlerini karşılayacak bütçe kararlarını rahatlıkla alabilirsiniz.

Bu uygulamada ister aylık ister günlük bütçe belirleyebilmektesiniz. Yine aylık bütçenizi aşmaması için web site trafiğinizde meydana gelen hemen her tür dalgalanmayı Adwords gözlemler ve bunlara göre kendisini ayarlar. Bu sayede hiçbir bütçe aşımı yaşamadan kendinize en uygun reklam kampanyasını uygulamış olursunuz.

2-) Doğru Anahtar Kelimeleri Kullanma

Başarılı bir reklam kampanyası için öncelikle sizleri Google arama ağı sonuçlarında en üst sıralara çıkarabilecek uygun anahtar kelimeleri tercih edin. Bunun içinde 4 farklı anahtar eşleme türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu türler; geniş eşleme, geniş eşleme düzenleyici, sıralı eşleme ve tam eşleme olmaktadır. Firmalarınız için seçeceğiniz doğru ve uygun anahtar kelimeler neticesinde reklamlarınız sitenizin tıklanma oranını ve doğal olarak da satışlarınızı artırır.

Burada önemli olan web siteniz için anahtar kelime seçerken çok iyi bir araştırma yapmanız ve anahtar kelimeleri kullanıcı gözünden bakarak oluşturmanız olmaktadır. Bunun için özellikle yüksek getiri sağlayan anahtar kelimelere ağırlık verilmeli ve düşük getiri sağlayan anahtar kelimelere mümkün mertebe bütçe ayırmamalısınız.

3-) Daha Fazla Müşterinin İlgisini Çekmeye Çalışın

Dijital pazarlama reklamlarınızı yapabileceğiniz birçok sosyal platform bulunmaktadır. Tabi bunların içinde Google Adwords doğru ve planlı bir çalışma sonucu size en kesin en hızlı sonuç veren bir platform olarak öne çıkmaktadır. Doğru anahtar kelime seçimi kadar yine hazırlayacağınız reklamların potansiyel müşterilerinizi cezbedecek şekilde açık, anlaşılır ve net olması da oldukça önemlidir. Bunun için anahtar kelimenizden başlıklarınıza kadar hemen her ayrıntıya dikkat etmeli ve özellikle başlıkları akılda kalıcı olacak şekilde seçmelisiniz.

4-) Açılış Sayfalarının Önemine Dikkat Edin

Eğer Google reklamları ürün satışlarınız açısından başarılı olsun istiyorsanız, bütün ziyaretçilerinizi alakasız ve uygunsuz ana sayfalardan uzak tutmalı ve optimize edilmiş açılış sayfalarınıza yönlendirmelisiniz. Açılış sayfalarının kalitesi;

  • Ürünlerin özellikleri ve faydaları
  • Dikkat çekici bir başlık
  • Etkili grafikler ve fotoğraflar
  • Müşteri Görüşleri ve sosyal kanıtlar
  • Etkili ve ikna edici harekete geçirici mesajlar içermesine bağlı olmaktadır.

5-) Arama Görüntülü Reklam Ağları

Arama ağlarında birisi size ait ürünü aradığında anahtar kelimeleriniz ürünü kullanıcının karşısına Google arama sonuçlarında çıkarmaktadır. Genel olarak arama ağları görüntülü arama ağına göre çok daha etkin sonuçlar vermektedir. Çünkü görüntülü arama ağlarında reklam verdiğinizde, Google arama ağı reklamınızı bazı web sitelerde yayınlamaktadır. Bu sebeple bizim sizlere tavsiyemiz her iki ağı aynı reklam içinde tercih etmenizdir.

6-) Arama Terimleri Raporundan Yararlanın

Bu rapor sizlere kullanıcıların arama niyetleri e arama dili hakkında bilgiler edinmenizi sağlamaktadır. Böylece sizde ürünleriniz için daha iyi ve doğru anahtar kelimeler seçebilmektesiniz. Hatta bu rapor sizlere uygun ola anahtar kelimeleri kendisi belirleyeceği gibi alakasız olanları da bildirmektedir.

7-) Sonuçlarınızı Takibi İhmal Etmeyin

Özellikle Online türü kampanyalar ileriye yönelik oldukça güzel sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Bu konuda sizlere Google Adwords “Dönüşüm İzleme” isimli bir araç sunmaktadır. Bu araç sayesinde müşteri reklamınıza tıkladığında neler olup bittiğini rahatlıkla görebilmektesiniz. Sizlere ürün satışı, ürünle ilgili indirim olup olmadığı, potansiyel müşteri kazanıp kazanmadığınız gibi her durumu göstermektedir.

😎 Yer Hedeflemeyi Kullanın

Yer hedefleme aslında Google Adwords kampanyalarında en çok gözden kaçırılan noktalardan bir tanesidir. Şöyle söyleyelim reklamınız ne kadar güzel olursa olsun siz eğer yanlış hedef kitlesi içinde dolaşıyorsanız hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu iş aslında aslana ot, kuzuya et vermeye benze. Bu sebeple yerinizi çok iyi hedeflemelisiniz.

 
Teknolojinin imkanları ile birlikte artık bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet sunan 618media.com sayesinde, kolaylıkla sosyal medya çözümlerini elde edebilir ve böylelikle facebook, youtube, İnstagram reklamları gibi bir çok reklam işlerinizi de profesyonel olarak hallederek firmanızı çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir