İkincil boğulma nedir

  • 1 year ago
  • 0

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Yaz sezonun gelmesiyle birlikte, anne adayi ve babaların dikkat etmesi koşul olan tertemiz vaziyetleri da beraberinde getiriyor.

Yüzme mevzubahis olduğunda çok fazla bilinmeyen tek tehlike laf konusu. Çocuğunuz yüzmeyi ne civarindan iyi bilirse bilsin, onları yalnız bırakmamak gerekiyor.

72 SAAT ardindan alana ÇIKABİLİR

İkincil boğulma suyun solunması ile oluşur. Solunan su akciğerlerde birikir ve akciğerleri tahriş ederek solunumu güçleştirir. Ayrı olarak havuz veyahut jakuzi benzeri sularda Bir hayli kimyasal madde bulunmaktadır. eğer solunan su, havuz veyahut jakuzi benzeri kimyasal bulunan tek su ise, ciğerlerde su birikmesinin yanı sıra, kimyasallara da maruz kalır ve bu da akciğerlerin zarar görmesine ve iltihaplanmasına neden olur.

İkincil boğulma, boğulma olayının derhal peşinden 72 saat sonrasında dahi alana çıkabilir.

Boğulma vakasının derhal peşinden bebek yuttuğu suyu çıkarır ve yasama döner. ama içeride tek miktar su kalmış olabilir. İşte bu var olan su, ani çok saat veyahut ani çok vakit sonra bronş tüplerini iltihaplandırır, ödem oluşur ve nihayetinde kandaki oksijen seviyesi azalır.

BELİRTİLERİ

Çocuğunuzda ikincil boğulmadan şüpheleniyorsanız, şu işaretlere dikkat faktörüz gerekir;

-Nefes almada zorluk çekme

-Yoğun öksürük

-Alışılmışın dışında yoğun halsizlik, yorgunluj ve uyku sersemliği

-Beyin fonksiyonlarıyla irtibatlı olabilecek konuşma kaybı veyahut bilinç kaybı benzeri göstergeler.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir