İngiltere Konsolosluğundan vize alamayan sanatçı Suavi sitem etti

  • 3 Months ago
  • 0

Suavi, Londra’da konser saglamak amaciyla İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğuna müracaat yaptı. ama sanatçının bütün orkestrası vize alıp kendisi alamayınca yasamsal medya hesabından sitem etti.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

Londra’daki konser amaciyla bütün hazırlıklarını yapan Suavi, Twitter hesabından şu izahı yaptı:

“İstanbul İngiltere Konsolosluğu, 14 Temmuz Londra konserim amaciyla 5 hergün ve 3100 Lira ödediğim başvurumu aldı, iki hafta bekletti ama tekrar de vize vermedi. İngiltere’nin İstanbul Konsolosluğu vize yetkililerini şiddetle kınıyorum. Bu resmen utanmazlıktır. Hadsizliktir. Küstahlıktır. Yazıklar olsun hepinize!

“ÜLKENİN SANATÇISINA SAYGISIZLIKTIR”

bendeniz konsolosluğa ulaşamıyorum, bu nedenle;Ülkemin Kültür Bakanı’nı veyahut üst düzey yetkililerini, bu olayı çözmek amaciyla müdahale etmeye çağrı ediyorum. Bu yapılan ayıptır, ülkenin sanatçısına saygısızlıktır. bendeniz 50 senelik müzisyenim. hatali ne? İltica etmemden mi korkuyorlar?

“YAPILAN tek KELİMEYLE DENSİZLİKTİR”

Bu arada, orkestramın bütün müzisyenlerine 6 ay vize vermiş var olan İngiltere/İstanbul vize bürosu her nedense, Yalnızca beni “sakıncalı” bularak Sanki bu konserimi sabote etmiştir. tek defa dahada kınıyorum. Bu yapılan tek kelimeyle densizliktir.

“SORUN VARSA DEŞİFRE EDİN UTANAYIM”

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Sn. Judith Slater’e de yazdım ama, Daha tek cevap alamadım. Dilerim tek dönüş alabilirim. tek kaç gündür Sanki çırpınıyorum. İngiltere bütün orkestrama vize verdi ama bana vermedi! Tamam da neden? Bu konuya sahip çıkacak tek görevli yok mudur? Bu civarindan mı sahipsiz bu durum. Bunun mantıklı tek nedeni olamaz, 0 eminim ama neden? tek mesele varsa deşifre edin utanayım.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir