İşçi Bayramı’nın öteki yüzü

  • 5 Months ago
  • 0

1 Mayıs İşçi Bayramı memleket genelinde düzen eden çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Aydın’da tarım çalışanları bayramlarını meydanlarda değil ekmek parası amaciyla tarlada kutladı.

İşçi bayramının kendilerine göre tek anlam dile getirmediğini ve tatil yapanların gününün bayram olduğunu belirten tarım çalışanları “Bizim bayramımız hasat sezonlarinda emeğimizin karşılığını alırsak oluyor” diye konuştular.

Tarlaların ekim ve dikim sezonu olması hasebiyle Sanki Giderek yarıştıklarını belirten Aydınlı çiftçilerden Ömer Elbey, işçi bayramını Yalnızca takvimlerden ve haberlerden ayrım ettiklerini belirterek bugünü havanın da uygun olması hasebiyle çalışarak geçirdiklerini söyledi.

Resmi tatil olarak kutlanan tek Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kent merkezlerinde sakin tek vakit yaşanırken, köyler yoğun tek çalışma bugünü yaşandı. Aydın kent genelinde geçimini tarım işleri ile sağlayanlar her vakit olduğu benzeri bugünü de çalışarak geçirdi. bazı tarlasını sürerken bazı de İşçi bayramını fide dikerek geçirdi.

Şehir merkezlerinde öğlen saatlerinde başlayan tek Mayıs İşçi Bayramı faaliyetleri akşam saatlerine civarindan ayrım programlarla ayni ritimde devam etti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir