Kış Ortasında Tişörtle Gezen Vatandaşın Hastalığına Tanı Konulamıyor

  • 6 Months ago
  • 0

Mardin Kızıltepe’de yaşayan 42 yaşında olan Mehmet Ali Akın, kış ortasında tişört ve terlikle geziyor. Yakınlarının çılgın diye dalga geçtiği Akın, hastalığının teşhis edilip rehabilitasyon edilmek istiyor.

DOKTORLARIN HASTALIĞINA ÇARE BULMASINI BEKLİYOR

Kızıltepe’ye bağlı Yeşil mezrasında yaşayan Akın, takriben 20 sene evvel tek hastalığa yakalandı. Vücudu sıcağa dayanamayan Akın, bugünden beri havanın vaziyetine bakmaksızın tişört ve terlikle sokağa çıkmaya başladı. Kış aylarında dahi tişört ve terliğinden vazgeçmeyen Akın, soğuk havalarda da evinde klima ve vantilatör çalıştırmaya ayni ritimde devam etti. Çevresindekilerin çılgın diye dalga geçtiği Akın, doktorların hastalığına tek vakit evvel deva bulmasını bekliyor.

“HANGİ MEMLEKETTE KAR YAĞIYORSA…”

Yaşadığı mevzuyla alakalı bilgi veren Akın, sıcağa tahammül edemediğini söyledi. Akın, “Doktorlara gidiyorum benden hiçbir şey anlamıyorlar. Üşümüyorum, vücudum giysiye tahammül etmiyor. elbise giyince sıkıntı basıyor. Akrabalarım beni görünce elbisen yok mu diyor, gel sana elbise alalım diyorlar. Şu vakit bu yağmurun altında benim amaciyla çok dahada güzel. Gece sabaha civarindan klima ve vantilatör çalışıyor. Beni sıkıntı basıyor ayakkabı da giyemiyorum. 24 saat böyleyim, hangi memlekette kar yağıyorsa orada yaşamak istiyorum” dedi.

“KENDİ HALİME ÜZÜLÜYORUM”

rehabilitasyon olmak istediğini belirten Akın, “Kendi halime üzülüyorum. İnsanlar bana çılgın benzeri bakıyor, bu da benim moralimi çok bozuyor. İnşallah en kısa müddette hastalığıma tek teşhis konulur ve rehabilitasyon olurum. Yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir