Kızlara Hava Atmak İçin Drift Yapan Sürücü 7 Öğrenciyi Ezdi

  • 4 Months ago
  • 0

İstanbul ‘da dar sokakta drift yapan sürücü 7 lise öğrencisine çarparak bahçe duvarına sıkıştırdı. Kazada öğrenciler ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, sürücü ise gözaltına alındı.

Olay, Bir gün evvel öğle saatlerinde Büyükçekmece’de yaşandı. alinan bilgiye göre, 5’i kız 2’si bay 7 lise öğrencisi, ders nihayetinde hanelerine gitmek üzere yola çıktı. Sokağa giren öğrenciler ani Oğuz B. adli sürücünün kullandığı 34 BYL 986 plakalı aracın sesini duydu. araç sürücüsü görgü tanıklarının iddiasına göre, ‘drift’ diye tabir edilen tekerlek kaydırma hareketini yapmaya çalıştı. Sürücü Oğuz B. dahada ardindan duramayarak bahçe duvarı dibinde yürüyen öğrencilere çarptı.

ÖĞRENCİLERİ BAHÇE DUVARINA SIKIŞTIRDI

Çarpmanın tesiri ile evin bahçe duvarı yıkılırken, öğrencilerin 4’ü bahçeye 3’ü ise yola savruldu. Kazayı gören başka öğrenciler ise öğretmenlerine, zabita ve sağlık ekiplerine havadis verdi.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK

olay adina gelen çok sayıda ambulans ile öğrenciler evvel müdahalenin derhal peşinden çevredeki hastanelere kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan öğrencilerin yasamsal tehlikelerinin olmadığı anlaşıldı.

“KIZLARA sema ATMAK İÇİN DRİFT YAPTI”

Kazayı şahit var olan tek lise öğrencisi, “Yoldan geliyordu kızlara sema atmak amaciyla drift yapmaya çalıştı. Ondan ardindan kontrolünü kaybetti” dedi. olay yerinde bulunan tek başka yurttaş ise reaksiyonunu dile getirerek, “Drift atmışlar, biz görmedik ama öğrenci arkadaşlar görmüş. Drift attıktan ardindan 7 öğrenciye çarpıp duvara vuruyor. Duvar da yıkılmış” diye konuştu.

Öte istikametten yaşanan olaya karışan aracın fren yapması sonrası oluşan lastik izleri ise dikkatlerden kaçmadı. 7 öğrencinin yaralandığı olaya karışan Oğuz B. ise gözaltına alındı.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir