Kore Dizileri Neden Çok Seviliyor?

  • admin
  • 6 Months ago
  • 0

Özellikle son birkaç yıldır Kore dizileri ve Kore filmleri herkesin dilinde olan ve yoğun ilgi gösterdiği yapımlar oldu. Neredeyse dünyanın dört bir yanından hayran kitlesi bulunan bu yapımlar popülerliğini her yeni yapımda sürdürmeye devam ediyor. Dünyanın Kore dizilerine bu derece ilgi duymasından ülkemizde nasibini almış durumda. Hatta Kore dizilerinin en büyük hayran kısımlarını Türk insanının oluşturduğundan söz etmek bile bu aşamada mümkün olabilir.

Makul Dizi Süreleri

Kore dizilerinin neden bu kadar sevildiğine değinecek olursak, kısa süreli ve az sayılı bölümlere sahip olması göz önünde tutulabilir. Bilindiği gibi Türkiye’de dizilerin her bir bölümü neredeyse 3 saati buluyor. Bu durum dizilerde gereğinden fazla susma ve bakışma sahnelerinin olmasını tetikliyor. Ayrıca bölüm sayıları da fazla olan dizilerde konu bütünlüğünün dışına çıkılarak konular anlamsızlaştırılabiliyor.

Kore dizileri için ise bu durum tam tersi en fazla bölüm sayısı 15 olan bu diziler işleyiciye vermek istediğini verip tadında final yapıyor. Bu durum izleyicide çok olumlu etkiler bırakırken anlatılmak istenen mesaj ya da konu da net olarak seyirciye geçiyor. Öte yandan Kore dizilerine dair senaryolara bakıldığında bu senaryoların oldukça masum hikayeler üstünden tasarlandığı görülüyor. Dizi seyircileri her zaman masum temalı konuları sevmiştir. Kore dizilerinde çoğunlukla bu konuların işlenmesi seyircinin ilgisinin bu dizilere karşı hep dinç kalmasını sağlıyor.

İyi Oyunculuk ve Romantik Karakterler

Bunlardan farklı olarak Kore dizilerinde sergilenen oyunculukların da üst düzeyde olduğundan söz etmek gerekir. Bir dizide herhangi bir karakteri oynayan oyuncu başka bir dizide farklı bir karakteri oynuyor ve bu durum hiç yadırganmayıp sırıtmıyor. Ayrıca Kore filmlerindeki erkek karakterlerin fazlaca romantik olması kadın dizi izleyici kitlesini fazlasıyla mutlu ediyor. Neredeyse her dizide farklı bir romantik karakter gören izleyiciler, bir sonraki diziye ya da bölüme başlamak için sabırsızlanıyor.

Tüm bu etkenler göz önünde tutulduğunda Kore dizilerinin neden bu kadar çok sevildiği ve dünyanın her yerinden seyirci kitlesinin olduğu net bir şekilde anlaşılıyor.

Kore dizileri, kore tarihi dizileri ve kore filmlerini izleyip, aynı zamanda indirebileceğiniz https://www.koremekani.com sitesini sizlere de tavsiye ederim.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir