MEF Okulları’ndan Sözcü’ye iki ödül

  • 3 Months ago
  • 0

MEF Okulları ‘Fark Yaratanlar’ mükafat merasimi MEF Okulları millet Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
Lise öğrencilerinin oylamasıyla; bilim, edebiyat, sinema, müzik, sivil cemiyet örgütleri, yasamsal bilimler, medya, spor ve eğitim alanlarında Tan Sağtürk, Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli, Fatih Portakal, İlber Ortaylı, Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Yılmaz Özdil benzeri Bir hayli ad ödüle layık görüldü.

Uğur Dündar ve Müjdat Gezen ödüllerini aldıktan ardindan çıkarken anı resimi çektirdi.


“DÜNDAR: yasamda her vakit GÜVENİLİR OLMAYA ÇALIŞIN”

56 isminin ödüle layık görüldüğü mükafat töreninde, Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar da ‘Fark yaratanlar’ armağanı alan isimler arasındaydı.

Uğur Dündar ödülünü aldıktan ardindan izleyicilere kısa tek konuşma yaptı.

Törende kısa tek konuşma yapan Dündar “William Shakespeare’in söylediği gibi; ‘Güven ruh gibidir, tek bedeni terk ettikten ardindan Katiyen dönmez.’ yasamda her vakit emin olmaya çalışın ve arkanızda kirli iz bırakmadan, Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yarınlara doğru cesaretle yürüyün.” dedi.

Müjdat Gezen’e armağanı MEF Okulları genel Müdürü Prof.Dr.Erdoğan Bozdemir takdim etti.

MÜJDAT GEZEN: KORKMAMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ÇOK GÜZEL KULLANMIŞSINIZ

MEF Okulları’ndan 3’üncü ödülünü aldığını söyleyen ehil tiyatrocu Müjdat Gezen ise “Çocuklar Atatürk bize çok iyi özgürlükler armağan etti. Bunların en önemlilerinden biri ‘korkmama’ özgürlüğüydü. Siz bunu bu kez da iyi kullanmışsınız. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törene katılamayan Yılmaz Özdil’in ödülünün dahada ardindan kendisine takdim edileceği açıklandı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir