“Metin Akpınar’ı Kınıyorum” Dediğini İddiasını Yalanlayan CHP’li Vekil, Muhalif Gazeteleri Eleştirdi

  • 5 Months ago
  • 0

cumhuriyet milletçe partisi İstanbul mebus Mehmet Bekaroğlu, konuk olduğu tek radyo programında “Metin Akpınar’ı kınıyorum” dediği iddiasını yalanladı. Bekaroğlu, karşıt görüşlü gazeteleri amaç alarak “BirGün ve Cumhuriyet gazeteleri ‘Mehmet Bekaroğlu Akpınar’ı kınıyor’ diyerek haberi verdiler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sanatçı müsveddeleri, bedelini ödeyecekler” demesinin derhal peşinden gözaltına alınıp adli denetim şartıyla hür bırakılan yazi Akpınar ve Müjdat Gezen ile alakalı “Onları kınıyorum” dediği argüman edilen cumhuriyet milletçe partisi mebus Mehmet Bekaroğlu, konuk olduğu RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programında sözlerine açıklık getirdi.

‘DEMOKRAT GEÇİNEN BİRGÜN VE CUMHURİYET GAZETELERİ’

Bekaroğlu, haberi yayımlayan Cumhuriyet ve BirGün gazetelerini eleştirerek, “Meclis’te münakaşa sırasında, ‘Darbeleri kınıyorum ama bunu Akpınar benzeri söylemem. 70 küsür yaşında tek insanı neden apar topar alıyorsunuz’ dedim. Demokrat geçinen BirGün ve Cumhuriyet gazeteleri ‘Mehmet Bekaroğlu Akpınar’ı kınıyor’ diyerek haberi verdiler” ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar

‘CHP’DEKİ VARLIĞIMDAN huzursuz OLANLAR’

Sözlerinin çarpıtıldığını ve bunun tek harekât olduğunu müdafaa eden Bekaroğlu, “CHP’deki varlığımdan rahatsız olanlar bu haberi uçurdu. Ama esas mesele gerginlik meselesidir. İnsanlar tutanakları okusa, yazi Akpınar’a baz alinarak tek şey söylemediğimi anlayacaklar. Ama okumuyorlar. Başlığı okuyorlar, kendisinin tarafından var olan insan ne söylerse söylesin doğru, karşı taraf ne derse desin yanlış diye bakıyor. Biz de yasamsal kutuplaşmanın malzemesi edildik” dedi.

CHP İstanbul mebus Mehmet Bekaroğlu

‘MUHALİFLER CUMHURBAŞKANI’NIN YARATTIĞI KUTUPLAŞMAYA ODUN TAŞIYOR’

yasamsal kutuplaşmanın tek taraflı olmadığını belirten Bekaroğlu, “Bu kutuplaşma tek taraflı değil. Açık ve net söylüyorum. İki taraf da birbirinden nefret ediyor. Bu kutuplaşmayı Erdoğan özellikle kaynatıyor. Zira varlığını bu kutuplaşmayla ayni ritimde devam ettiriyor. Kutuplaşmayla seçimi kazanacak. Ama muhalefet tarafındaki yurttaslar da Cumhurbaşkanı’nın yarattığı kutuplaşmaya odun Hem de yakit taşıyorlar. Olayı bunun benzeri görüyorum. yazi Akpınar ve Müjdat Gezen’e yapılanı Katiyen tasvip etmem” diye konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir