Pamela Anderson’dan ‘Sarı Yelekliler’e’ destek

  • 1 year ago
  • 0

Hükümetin akaryakıta ek vergi koymasına reaksiyon gösteren “sarı yelekliler” 17 Kasım’dan bu yana Fransa’da başta başşehir Paris olmak üzere memleket genelinde protestolar düzenliyorlar. Protestolar memleket dışında da ses getirdi ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de de protestolar düzen ederek “sarı yeleklilere” destek verilmişti.

Protestolar hayat çapında konuşulurken, 51 yaşında olan meşhur Amerikalı oyuncu Pamela Anderson Twitter hesabından ileti yayınlayarak ‘Sarı Yelekliler’in’ yanında olduğunu belirtti.

“Şiddeti hor görüyorum… ama insanları pahalı ve lüks arabaları yakmaya iten şey nedir?” diyerek mesajlarına başlayan Anderson, “Yakma görüntülerine odaklanmak adina insanları bunun için sürükleyen şey nedir bunu sormak gerekiyor” yorumunda bulundu.

MACRON’UN POLİTİKALARI GERİLİMİ ARTTIRIYOR

İnsanları bu vaziyete iten neden olarak “Cevap da şu: Büyükşehir elitleri ve kırsal alanlardaki yoksullar, Macron’un temsil ettiği siyasetler ile Yalnızca Fransa’da değil, bütün dünyadaki eşitsizlikten bıkan yüzde 99 arasında yükselen tansiyondan ileri geliyor.” şeklinde ifade etti. 

Son iletinini ise “Doğru Sual ise, itaatsizliğin yapıcı olup olmayacağıdır. Fransa’da ve bütün dünyadaki ilericiler bu enerjiyi şiddet amaciyla kullanmak adina yapısal eşitlik ve eşitlikçi toplumlar inşa etmede kullanma yeteneğine sahip mi?” sözleriyle bitirdi.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir