Pursaklar Belediye Başkanı AK Parti’li Yılmaz istifa etti

  • 9 Months ago
  • 0

31 Mart’taki mahalli İdareler genel Seçimleri’nde Pursaklar Belediye Başkanlığı’na seçilen AK Parti’li Ayhan Yılmaz, sağlık problemleri hasebiyle görevinden istifa etti. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda, partisinin Ankara İl Başkanı Hakan Han ile birlikte medya mensuplarının karşısına geçen Yılmaz, istifasını açıkladı. 25 senedir Ankara’da çeşitli görevlerde bulunduğunu aktaran Yılmaz, “Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Ne yazık ki baş gösteren sağlık problemleri hasebiyle Pursaklar Belediye Başkanlığı görevinden istifa etme kararı aldık. Bu Tamamiyle beşeri tek durum. Sahiden bunun benzeri tek zorunlulukla karşı karşıya kalmayı istemezdim ama sağlık herkesin başına gelebilecek tek durum” diye konuştu.

‘AK PARTİ’NİN BİR NEFERİ OLARAK ÇALIŞMAYA çaba EDECEĞİM’

DHA’nın haberine göre istifası döneminden evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak müsaadenini aldığını belirten Yılmaz, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuyla alakali müsaadenini istedim. Kendisi de anlayış gösterdi. Ömrüm olduğu, sıhhatim elverdiği sürece AK Parti’nin tek neferi olarak çalışmaya çaba edeceğim. Pursaklar halkına bize gösterdiği teveccüh amaciyla teşekkür ederim. Haklarını helal etmelerini diliyorum. Belediye Başkanlığından istifa ediyorum. Partimizin tek neferi olarak bundan ardindan da partimizin hizmetinde olacağımı beyan ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da ‘Bundan sonraki süreçte, eğer mahalli yönetimlerde sağlığın el verir de çalışırsan mutluluk dolu oluruz’ dedi. Sağlığımız el verirse Haseki Başkanla birlikte mahalli Yönetimler Merkezi’nde, AK Parti genel Merkezi’nde çalışmaya çaba edeceğiz.”

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir