Ramil Guliyev: Olimpiyatta hedef altın madalya

  • 1 month ago
  • 0

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, nihayet vakitte muvaffakiyet elde eden ulusal atletler ile ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100’üncü senesi hasebiyle koşulacak “Büyük Atatürk Koşusu”nda geçmiş senelerde derece elde eden ulusal atletleri onay ettiği kahvaltılı toplantıya Ramil Guliyev de katıldı. 29 yaşında olan ulusal atlet, toplantı sonrası medya mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ramil Guliyev, hayat Şampiyonası’ndan ardindan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları amaciyla hazırlıklara başladıklarını belirterek, “Olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Hedefimiz Tokyo Olimpiyatları, artık nihayet adımlar kaldı. Tokyo’da kariyerimin zirve yarışına katılacağım. hayat Şampiyonası’nda sağlık problemleri hasebiyle istediğimiz benzeri olmadı. İnşallah olimpiyatlarda her şey istediğimiz benzeri olacak. Çok iyi tek şekilde Tokyo’da yarışacağız” diye konuştu.

Dünya Şampiyonası öncesi hastalık yaşadığını sonrasında da istediği seviyede performansını toparlayamadığını ifade eden Guliyev, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bize deney oldu. Olimpiyatlar amaciyla programlı çalışıyoruz. Öncesinde deney yarışlarına katılacağız. Olimpiyatlara katılacak aynı sporcularla koşacağız. Kendimizi deneyeceğiz. İnşallah olimpiyatlarda da onlarla iyi tek yarış yapacağız. Hedefimiz elbette altındır. Elimizden geleni yapacağız. Artık hedefimiz hep altın. Ne Nasipse onu alacağız ama elimizden geleni yapacağız ki olimpiyattan ülkemize altın madalya getirelim.”

Ercan ATA/ANKARA, (DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir