Sağlık Bakanlığından Alaattin Çakıcı açıklaması: 3 yönetici görevden alındı

  • 1 year ago
  • 0
Sağlık Bakanlığı, “Alaattin Çakıcı’ya sınırsız ziyaret izni” başlığıyla çıkan haberlere ilişkin, dahada evvel başlatılan incelemelerin derhal peşinden 23 sağlık çalisanlarinin gözaltına alınması üstüne Bir gün evvel iki müfettişin dahada görevlendirilerek kapsamın genişletildiğini, bu esnada Kırıkkale çok İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürünün görevlerinden alındığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “Alaattin Çakıcı’ya sınırsız ziyaret izni” başlığı ile çıkan haberler ile alakalı dahada evvel analiz başlatıldığı ve iki müfettişin görevlendirildiği belirtilerek, “Söz konusu haberlerde bulunan ‘Bakanlığımızın düzen eden tek sağlık raporuyla alakalı kuşkuları gidermediği’ istikametindeki ifadeler ise gelişmelerle alakalı yeteri civarindan bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığını düşündürmektedir. Oysa yapılan analiz neticeninde Kırıkkale İl sağlık Müdürü ve çok İhtisas Hastanesi Başhekimi görevden alınmış, metni tıbbi terminolojiye ahenk gösteren dil ve üslupla düzenlenmediği için sözde raporla alakalı yönetici ve hekimlere ikaz cezası verilmiştir” denildi.

İNCELEMENİN KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

Açıklamada, ilerleyen süreçte alana atılan söylemler üstüne 7 Eylül 2018 tarihinde tertemiz tek analiz başlatıldığı, analiz ayni ritimde devam ederken 23 sağlık çalisanlarinin gözaltına alınması üstüne de iki müfettiş dahada görevlendirilerek incelemenin kapsamının genişletildiği belirtildi. Bu esnada Kırıkkale çok İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürü’nün görevlerinden alındığı aktarıldı.

Konunun hassasiyetle takip edildiğinin ifade edildiği açıklamada, İhtiyaç duyulan iş ve işlemlerin kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde tesis ettiği, bundan ardindan da gerekenlerin eksiksiz şekilde adina getirileceği aktarıldı. İHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir