Samsung, Fotoğraf Konusunda Tüm Müşterilerini Kandırdı

  • 11 Months ago
  • 0

geçen Ağustos ayında Samsung, Bir takım fotoğraflar yayınlanmış ve bunların Samsung telefonla çekildiğini söylemişti. Samsung Brezilya skandalının derhal peşinden şirketin Hong Kong resmi internet sitesinde de aynı şey yaşandığı argüman edildi.

İLK SKANDAL

geçen Ağustos ayında Samsung’un Brezilya Twitter hesabında Bir takım fotoğraflar yayınlanmış ve bunların Samsung Galaxy A8 ile çekildiği belirtilmişti.Ancak mevzubahis tweete gelen yanıtlar, Samsung’un resimi AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli stok resimcilik ajansı Getty’den aldığını alana çıkmıştı.

İKİNCİ SKANDAL

Samsung Brezilya skandalının derhal peşinden şirketin Hong Kong resmi internet sitesinde de aynı şey yaşandığı argüman edildi.

Dunja Djudjic adli fotoğrafçı, Galaxy A8 Star’ın mahsul sayfasına konulan Live Focus (Canlı Odaklama) özellikli resmin kendisinin Getty’e yüklediği resim olduğunu söyledi.

Getty üzerinden satın alınan fotoğrafların kullanım hakları satın alan kişiye geçiyor ama Samsung’un 2. sefer DSLR resim makinesi ile çekilen tek fotoğrafı, sanki kendisinin cihazıyla çekilmiş benzeri göstermeye çalışması kullanıcıların tepkisine neden oluyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir