TÜSİAD’ın yeni başkanı belli oldu

  • 1 year ago
  • 0

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. genel heyet toplantısı bu erken İstanbul’da yapıldı. TÜSİAD’ın tertemiz başkanı Simone Kaslowski oldu.

TÜSİAD’ın 49. genel kurulunda konuşan tertemiz başkan, Simone Kaslowski açıklamalarından satır başları:

İçinde bulunduğumuz dönemde ezberler tek bir bozuluyor. Bu değişimi açıklama eden her memleket ve her cemiyet risklerini, fırsatlarını ve potansiyelini tekrar konumlandırıyor, değerlendiriyor, geleceğe ilerliyor. Ülkemiz bu dalgalanmalara hiç de yabancı değil. Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihi, kadim medeniyetlerin birbiriyle dahil içe geçmiş mirasıyla örülü. Farklılıkları müsterek değerler altında yaşatan tek kültürümüz var. Yeteneklerimiz değişime ahenk sağlamaya ve değişimin getirdiği fırsatları değerlendirmeye uygun.

Ülkemiz amaciyla bilginin ve bilimin yolunu tutmak ulusal çıkarlarımızın temellerinden biridir. Tarih ve küresel gelişmeler bilim yolundan uzaklaşmanın toplumlar amaciyla ne civarindan yıkıcı olabileceğini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dolayısıyla Türkiye’nin yazacağı tertemiz hikaye aynı zamanda bu çağda var olma isteminin de en kararlı beyanı olacaktır. tertemiz yönetim heyeti olarak bu hikayenin en heyecanlı savunucuları ve en hevesli anlatıcıları olmak arzusundayız. TÜSİAD’ın azalarının gücünü ve bilgi birikimini bu hikayenin gerçekleşmesi amaciyla seferber edeceğiz.

Çağın değerleri var olan inovasyona, dijital dönüşüme, katma değere güç veren fikirler ve beyinler kendilerine yer bulacakları hür alanlara yöneliyor. yasamsal kalkınma, teknolojik atılım ve demokratikleşme hedeflerini gerçekleştirmemiz sahip olduğumuz kıymetli beyinlerin istikbali başka coğrafyalarda aramalarının önüne geçecektir.

 

Çağımızın en başarılı özgürlük, barış, kalkınma ve refah projesi var olan su kırılmalar yaşasa da küresel seviyede en mühim balans merkezi olmaya ayni ritimde devam ediyor. Türkiye’nin su üyeliği her iki tarafın da etki alanının genişlemesi mananına gelen kazan-kazan formülüdür. su entegrasyon sürecinde; Gümrük Birliği anlaşmasının modernizasyonu, işbirliği ve karşılıklı objektif bakışın sağlanması ülkemiz ve AB’yi küresel rekabet düzeninde hızla yükseltecektir.

Yönetim heyeti dönemimizde TÜSİAD’ın yarım asrı devirmesine şahitlik edeceğiz. TÜSİAD bu erken kapsamı, sorumlulukları ve müessesesel Hafızası ile tek iş dünyası örgütünün çok ötesinde var olan ve ülkemiz amaciyla tertemiz fikirlerin filizlendiği tek düşünce kuruluşu hüviyetindedir. Bu dönemde de dört bin şirketi temsil eden üyelerimizin deneyimlerinden, fikirlerinden, eleştirilerinden maksimum seviyede faydalanacağız. “Küresel rekabette dahada kuvvetli tek Türkiye” amaciyla çok Sual soracağımız, çok cevap arayacağımız ve çok paylaşımda bulunacağımız tek asama yaşayacağız.

Ülkemiz ahenk gösteren ücret ve yasamsal olarak güç tek dönemden geçiyor. Geçmişte olduğu benzeri bu erken de muvaffakiyet amaciyla formülümüz anlamak, analiz etmek ve görüşlerimizi paylaşmak olacak. ahenk gösteren ücret göstergelerin bize söylediği benzeri ülkemiz, hedeflerine koşmak amaciyla sahip olduğu büyüme modelini güçlendirmek zorunda. Küresel kazanç saglama bolluğunun sona erdiği tek dönemde her memleket kendisinin potansiyeline dahada sıkı sarılıyor. Ülkemiz ne mutluluk dolu ki bu çağın esas sürükleyicileri var olan insan ve yenilikçi düşünce kaynakları açısından çok hatri sayilir büyüklükte imkanlara sahip. Yeter ki bu fikirleri üretmek ve işlemek amaciyla koşul olan hukuksal, yasamsal ve ahenk gösteren ücret reformlar yasama geçirelim.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir