Üreticiler Uyardı: Hindistan 2019 Yılında ATM’siz Kalabilir

  • 1 year ago
  • 0

Hindistan’da ATM imalat şirketleri, tertemiz yasal yenilemeler hasebiyle ATM makinelerinin yarısını kullanımdan kaldırabileceklerine ait ikazda bulundu.

Hindistan’da 2019 itibarıyla yürürlüğe girecek tertemiz düzenlemeye göre, 240 bin ATM’ye ait çok sayıda yazılımın güncellenmesi, bu cihazları savunan güvenlik görevlisi sayısının artırılması, cihazlara para taşıyan kamyonların küresel konumlandırma sistemleri ile donatılması ve cihazlara tertemiz kameraların takılmasını mecburi kılıyor.

AZ KAR GETİRENLERİ KULLANIMDAN KALDIRACAKLAR

Financial Times’ın haberine göre, ATM üreticileri, birçoğu kırsal bölgelerde bulunan ve az kar getiren ATM’lerini kullanımdan kaldırabileceklerini belirtti. Haberde, bu durumun, bankacılık hizmetlerine erişimde sıkıntı yaşayan bölgeler amaciyla hayatı çok dahada güç tek vaziyete getireceğini de belirtiliyor.

500 MİLYON dolar degerinde BİR MALİYET YARATACAK

ATM Endüstrisi Konfederasyonu, tertemiz düzenlemelerle alana çıkan ihtiyaçların 500 milyon dolarlık tek maliyet yaratacağını ve bunun karşılanmasının oldukça güç olduğunu belirtti. Yapılan nihayet araştırmalara göre Hindistan’da vasati olarak her 100 bin yetişkine 21 ATM cihazı hizmet verirken, bu rakam Endonezya’da 55, Birleşik Krallık’ta ise 129 düzeyinde bulunuyor.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir