Yeşilçam Yıldızı Hikmet Taşdemir, Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

  • 12 Months ago
  • 0

Yeşilçam’da oynadığı ‘kabadayı’ karakterleriyle hafızalara kazınan Hikmet Taşdemir, “Yılmaz cenup başta olmak üzere Türkan Şoray’ı, Cüneyt Arkın’ı, Kartal Tibet’i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu iş sevilmeden yapılmaz ki. Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak ‘Ben dahada ölmedim’ diyebilirim” ifadelerini kullandı.

“YILMAZ GÜNEY BUNU YIKTI”

‘Korkusuz Korkak’ ve ‘Umudumuz Şaban’da Kemal Sunal’la, ‘Dünyayı Kurtaran Adam’da Cüneyt Arkın’la oynayan Hikmet Taşdemir, tekrar seyirci karşısına geçmek istediğini söyledi. Bugüne civarindan en beğenerek oynadığı filmlerden birinin Türkan Şoray ile oyun aldığı ‘Asiye Nasıl Kurtulur’ olduğunu ifade eden ehil oyuncu, “Benim hocam Yılmaz Güney’di. Güney, beni evvel olarak Filiz Akın’ın da oynadığı ‘Umutsuzlar’ filminde oynatmıştı. Hem de evvel kez Türk sinemasında toy oyuncu can vermez diye tek şey vardı. toy oyuncu istikbal perişan adamı yok ederek, kızı alıp giderdi. Yılmaz cenup bunu yıktı. Kendisini o filmde öldürtmüştü.” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ SEVİLMEDEN YAPILMAZ”

Hikmet Taşdemir, Güney’in ‘Yol’ filminde de oynadığına vurgu yaparak, “Yılmaz Güney’in üstüne tek tanesini seviyorum diyebilmem imkansız. Zira o benim hocam ve bu piyasada ekmek yememe neden var olan kişi. Yılmaz cenup başta olmak üzere Türkan Şoray’ı, Cüneyt Arkın’ı, Kartal Tibet’i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu iş sevilmeden yapılmaz ki” izahını yaptı. tekrar sıra ve sinemada oyun almak istediğinin altını çizen oyuncu, “Bugüne civarindan Türk sinemasında tek yer kapmışsam, milletçe beni öyle sevdiyse ondan dahada perişan tek rolde oynamayı düşünmüyorum. Zira beni sevenlerin gözünde küçülmek istemiyorum. Sinemada olmaktan mutluydum ve hali hazırda mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

“GÖNÜL HATIRLANMAK İSTİYOR”

Taşdemir, TRT’de yayımlanan ‘Osmancık’ ve ‘Küçük Ağa’ dizilerinde de oyun aldığını dile getirerek, “Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak ‘Ben dahada ölmedim’ diyebilirim” şeklinde konuştu. Yeşilçam’a gönül vermiş oyuncuların nihayet vakitlerde hatırlanmadığını aktaran Taşdemir, 40 senesi aşkın senedir eşiyle Silivri’de yaşadıklarını söyleyerek, “Gönül ne istiyor biliyor musun? Hatırlanmak istiyor” dedi.

“İNSAN HATIRLANMAK İSTİYOR”

Taşdemir sözlerine ayni ritimde devam ederek, “Bizim benzeri insanları neden oynatmıyorlar? Benim amaciyla söylemiyorum bunu, yanlış anlamayın. bendeniz sinemada hali hazırda Parasal vaziyeti iyi olmayan sanatçı arkadaşlarım amaciyla konuşuyorum. Sinema tek bütün. tek masanın dört ayağı var. Bu ayağın biri kırılırsa sehpa devrilir. Kadir Savun, yasamsal Hamzaoğlu, Kazım Kartal ,Yıldırım Gencer, Bilal İnci ve Erol Taş öldü. Bu adamların filmlerinde reyting rekorları kırıldı o vakit sinemalarda. neden o oyuncular hatırlanmıyor? İnsana üzüntü veren bu işte. İnsan hatırlanmak istiyor. Bizi seven insanlara göstermek amaciyla hiç olmazsa bari bu yaşlılığımda tek veyahut iki filmde gözükürsem, onlar da mutluluk dolu olur.” ifadelerini kullandı. Silivri sahilinde ara ara yürüyüş yapan sanatçı, kendisine alaka gösteren vatandaşlarla hasbihal edip anı resimi çektiriyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir