AB’den Venezuela’ya misilleme..haberini okuyun

  • 1 year ago
  • 0

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, geçtiğimiz pazartesi bugünü Venezuela’da “demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü zayıflatmadaki” rolleri nedeni 19 Venezuelalı yetkiliyi yaptırımlar listesine eklemişti. AB’nin yaptırım kararının derhal peşinden Venezuela’dan misilleme gelmiş, su Venezuela Büyükelçisi Isabel Brilhante Pedrosa “istenmeyen adam” duyuru edilmiş, ülkeyi ayrılması amaciyla 72 saat süre verilmişti.

Venezuela’nın kararının derhal peşinden AB’de Venezuela’nın su Büyükelçisi Claudia Salerno Caldera’yı “istenmeyen kişi” duyuru etti. Yapılan açıklamada, misillemenin Venezuela’nın su Büyükelçisine baz alinarak aldığı kararın derhal peşinden su Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası çok Temsilcisi Josep Borell tarafından aza devletlere önerildiği ve onay edildiği belirtildi.

Açıklamada, kararın Venezuela hükümetinin su Büyükelçisi’ni “istenmeyen adam” duyuru etme kararına tek “cevap” olduğu aktarılarak, “AB, bu hareketi Tamamiyle haksız ve AB’nin üçüncü ülkelerle ilişkilerini geliştirme ve ortaklıklar kurma hedefine ters buluyor” denildi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup