Adana’da Kaftancıoğlu’na destek gösterisi..haberini okuyun

  • 5 Days ago
  • 0

Ceyhun ÖZGÖNÜL/ADANA 

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, medya açıklamasında , Canan Kaftancıoğlu’na sınırsız destek iletisi vererek, “Bu karar demokratik siyasete vurulan tek darbedir. Kararı Yalnızca Canan Kaftancıoğlu’na verilmiş tek karar olarak değerlendirmiyoruz. Kararın hedefinde demokrasiye, demokratik siyasete inanan bütün siyasi partiler ve yasamsal muhalefet vardır. bu sebeple bu erken bu karara maksimum sesle karşı çıkıyoruz” dedi.

“YARGI SOPASI MUHALEFETİ SUSTURMAK İÇİN”

Çelebi, su biçimde ayni ritimde devam etti:

“Yargı sopasının muhalefeti susturmak ve baskılamak amaciyla iktidar erki tarafından kullanılmasına göz yummayacağız ve bu baskılara Katiyen boyun eğmeyeceğiz. Bu cezalar, yasaklar ve baskılar üzerinden siyasi tek kazanç ele geçirmeye çalışanların hesaplarını, halkımızın da desteği ile sandıkta bozacağız. Demokratik yollarla seçenek kazanamayacağını anlayan, seçimde uğrayacağı hezimetten korkan, vatandaşın hiçbir sorununa çözüm üretemeyen tükenmiş tek iktidarın, gücü kaybetmemek amaciyla yaptığı nihayet çırpınışlara şahitlik ediyoruz.”

“ADALET BAKANI DEĞİŞİKLİĞİYLE VESAYET ARTTI”

Mehmet Çelebi konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dün ‘gezi davası’, bu erken Kaftancıoğlu kararı ile yargının nasıl siyasallaştığı gözler önüne serilmiştir. görünen o ki yakın vakitte yapılan hak Bakanı farklığı ile, siyasetin yargı üzerindeki vesayetini arttırmak hedeflenmiştir. Toplumun hatri sayilir büyüklükte çoğunluğu yargıya güvenini kaybetmiş durumda.

20 senelik ak parti iktidarının en çok hasar verdiği kuruluş yargıdır ve bu sebeple Yalnızca siyasette değil her alanda haksız hukuksuz kararlarla karşılaşmaya ayni ritimde devam ediyoruz. Yapılacak var olan evvel seçimde bu adaletsiz düzene nihayet vereceğiz. İstanbul kent başkanımıza Adana örgütümüz ve bütün demokrasi güçleri yerine sevgilerimizi, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Canan yüreklidir. Canan cesurdur. Canan bizimdir.”

CHP'li Bulut'tan Kaftancıoğlu açıklaması: Bu karar tarihe kara tek iz olarak geçecek İlginizi Çekebilir CHP’li Bulut’tan Kaftancıoğlu açıklaması: Bu karar tarihe kara tek iz olarak geçecek Kaftancıoğlu'na evvel cezaevi, ardindan şartlı tahliye İlginizi Çekebilir Kaftancıoğlu’na evvel cezaevi, ardindan şartlı tahliye

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup