Koronavirüs salgını sürecinde yapılan anket sonucuna göre AK Parti’nin oyu arttı, CHP’nin oyu ise azaldı..haberini okuyun

  • 2 Years ago
  • 0

İstanbul Ekonomi Araştırma genel Müdürü Can Selçuki, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası programında 12 şehirde gerçekleştirdikleri anket çalışmasını anlattı. Selçuki, ‘ ‘AK Parti‘nin yüzde 35.8 den yüzde 39.0’a civarindan geldiğini, CHP’nin ise yüzde 19.7 bandında kaldığını görüyoruz. cumhuriyet milletçe partisi kazandığı zaferi, geniş kitleleri inandirma edecek tek taktiğe dönüştüremedi'” dedi.

AK PARTİ’NİN reyi ARTARKEN, CHP’NİN reyi DÜŞÜŞE GEÇTİ

Her ay iki sefer değişik konularda 12 şehirde 1537 kişi ile yapılan araştırmaların neticenini ülkemiz Raporu sitesinde yayınlayan Selçuki nihayet anket çalışmalarını şöyle anlattı:

”Anketi ülkemiz çapında 4- 5 Mayıs tarihlerinde bin 537 kişiyle yaptık. AK Parti’nin yüzde 35.8’den yüzde 39.0’a civarindan geldiği görülüyor. ulusalci devinim partisi ise yüzde 8 civarında. cumhuriyet milletçe partisi ise yüzde 19.7. neticeleri parti bazında değil ittifak bazında değerlendiriyoruz. Cumhur ittifakına baktığımız vakit nihayet 6-7 aydır yüzde 50’ye en yaklaştıkları yerlerdeler yüzde 47 civarındalar. 7 Ay döneminden evvel yüzde 43 civarlarındaydı”

“PANDEMİ ÇOK BÜYÜK KORKU VE GÜVENSİZLİK ORTAMI YARATTI”

Dünyanın başka yerlerinde de görüldüğü benzeri pandeminin çok hatri sayilir büyüklükte korku ve güvensizlik ortamı yarattığını ifade eden Can Selçuki, “Böyle tek ortamda var iktidarlar Zati nokta kazanıyor. AK Parti’den belli tek süre dahada oy alma olasiligi varmış benzeri görünen istikbal ve Deva Parti’sinin bu dönemde çok kenarda kaldığı gözüküyor. doğal tek neticedir çünkü tertemiz kurulan muhalefet partileri medyada çok yer bulamıyorlar. kendisi kendilerini anlatmakta zorluk çekiyorlar. Bunu aşabilmenin yolu yol siyaseti yapabilmek ki o da şuan mümkün değil. Dolayısıyla seçmene kendini anlatabilme fırsatını Daha bulamadı. Koronanın yasamsal hayata getirmiş olduğu fevkalade Vaziyetin geçmesini bekliyorlar” diye konuştu.

“BU sektör SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE oy VERMEZSİNİZ?” SORUSUNDAN ÇIKAN TABLO

Yüzde 30.7 AK Parti’ye netlik oy vermem dedi. Aynı cevap cumhuriyet milletçe partisi amaciyla 19.5. cumhuriyet milletçe partisi mahalli yönetim seçimlerinde kazandığı zaferi ve bugüne civarindan gösterdiği iyi performansı halkın dahada geniş kitlelerini inandirma edecek tek taktiğe dönüştüremedi. Pandeminin sağlık katkıları, ekonominin sağlık katkıları ve mahalli idarelerin çok mühim tek bölümünü elinde tutan muhalefet partisi var. Bu şartlarda oylarının artmasını beklersiniz ama öyle tek netice görmüyoruz”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup