Şirket kuran bir YouTuber yedi dakikalığına Elon Musk’ı geçti..haberini okuyun

  • 10 Days ago
  • 0

Max Fosh adli İngiliz tek YouTube yıldızı, Yalnızca yedi dakika içinde SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan dahada varlıklı olmak amaciyla hapishaneye girmeyi göze aldı.

Daily Star’ın haberine göre enteresan olay şu şekilde gerçekleşti. Ünlü YouTuber Max Fosh, Unlimited Money Limited isimli tek şirket kurdu ve şirkete resmi olarak takriben 9 trilyon TL’lik (500 milyar Sterlin) tek kıymet biçti.

Geçen sene Londra Belediye Başkanlığı’na da aday var olan Fosh, kurduğu şirketi uygun tek şekilde alakalı İngiliz müesseselerine kaydettirdi. Şirket makarna, erişte, kuskus ve “benzer unlu mamuller” üreteceği iddiasıyla kuruldu.

Max Fosh…

BİR KİŞİ İKNA OLDU

Şirketinin resmi sertifikası geldikten ardindan Fosh, satış uygulamak istedi, takım giysisini giydi ve sokağa çıkıp “Bir şirket kurdum ve o şirkette 10 milyar hisseyi ihraç ettim. Bir hisseyi 50 sterline satmaya çalışıyorum. böylelikle şirkete 500 milyar sterlin kıymet biçiyorum” diyerek yatırım toplamaya çalıştı.

Mucizevi tek şekilde, Fosh, tek kişiyi Unlimited Money Limited şirketinin hissesi karşılığında tek pay senedi formu imzalamaya ve para parayla ayrılmaya inandirma etti. 

Bunun üstüne YouTuber, “Unlimited Money Limited’in piyasa değerinin 500 milyar sterlin olarak değerlendirildiğine” değin tek onay almadan evvel vesikayı tek şirket değerlendirmesi amaciyla gönderdi.

DOLANDIRICILIKLA SUÇLANDI

Ne yazık ki finans yetkilileri, gelişmeleri YouTube kanalından yayınlayan Fosh’a beklediği şekilde yaklaşmadı. Ünlü isme, değerlemeyi haklı çıkaracak geliri olmadığı amaciyla teknik olarak dolandırıcılık yaptığını da söylediler.

Yetkililer, “Şu anda dolandırıcılık faaliyetiyle suçlanma olasılığınız yüksek. Bu nedenle, Unlimited Money Limited’in acilen feshedilmesini şiddetle öneri ediyoruz” şeklinde İzah yapınca, Fosh, mapusa girmekten kaçınmak amaciyla tek hissedarı ile temasa geçmeye ve şirketi kapatmaya çalıştı.

Böylece Yalnızca 7 dakika süre gelen “dünyanın en varlıklı insanı” unvanına da nihayet vermiş oldu.

 

İklim krizine çözüm: Et adina haşere proteini... İlginizi Çekebilir İklim krizine çözüm: Et adina haşere proteini… Damat düğüne gecikince gelin konuklardan biriyle evlendi İlginizi Çekebilir Damat düğüne gecikince gelin konuklardan biriyle evlendiönceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup